Kým môžeš byť?

Autor: Viktória Holejová | 16.11.2017 o 21:33 | (upravené 17.11.2017 o 11:08) Karma článku: 3,44 | Prečítané:  494x

Nemôžem to urobiť, lebo to neviem. Nemôžem to povedať, pretože to nedokážem. Nemôžem tam ísť, pretože to nezvládnem. Nemôžem byť tým kým chcem, lebo na to nemám. Nemôžem, nemôžem, nemôžem... 

Všade okolo nás sa stretávame s negativitou a podceňovaním. Prečo je to tak? -Jednoducho preto, lebo sa nechávame ovplyvňovať okolím. V dnešnom rýchlom svete sledujeme úspešných ľudí, ktorí majú ideálny život a hovoríme si, že nemôžeme a nikdy nebudeme žiť ako celebrity z Instagramu. Práve vďaka nátlaku okolia, ktoré nám ukazuje len to najlepšie (a prezentuje to najlepšie ako vie)- drahé autá, veľké domy, dokonalé dovolenky... strácame vieru v seba samého. Koľkokrát si si povedal niečo ako: "Som obyčajný chlapec z Humenného, nemôžem byť ministrom, aj keď by som to veľmi chcel."? Nasleduje vymenúvanie dvadsiatich dôvodov prečo. Ale ja sa pýtam: Prečo sa o to ani len nepokúsiš? 

Žijeme v dobe, kedy máme takmer ku všetkému okamžitý prístup. Komunikujeme prostredníctvom mobilov, vieme si rýchlo zistiť všetky informácie pomocou internetu, nemusíme navštevovať mestské knižnice, aby sme sa mohli vzdelávať. Prečo potom tieto novodobé vymoženosti nevyužiť? Prečo nehľadáš spôsoby ako to dokázať, ale namiesto toho sa zaoberáš tým prečo sa to nedá? Nie je to len plytvanie energie?  

Pochop, že môžeš robiť čo chceš, môžeš byť kým chceš, preto sa nenechaj odradiť NIKÝM kto ti bude hovoriť opak. Nezáleží na tom, či sú to tvoji rodičia, učitelia, kamaráti. Uvedom si, že dokážeš všetko čo chceš, keď o to budeš bojovať. Možno to nebude hneď, možno sa sklameš a možno nakoniec nájdeš svoje šťastie niekde úplne inde. Ale nič z toho nezistíš, pokiaľ to neskúsiš. Preto sa nenechaj odradiť nikým a ničím. Jednoducho si len choď sa svojim cieľom. Pokiaľ si rozhodnutý, sebavedomý a ambiciózny, tak práve cesta za tvojim snom bude pre teba tým najkrajším zážitkom. 

PS: Buď tým kým chceš, pretože môžeš byť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Udalosti, ktoré sa odohrali pred 73 rokmi, symbolizujú absurdnosť vojny.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?