Vraj neovplyvňuješ ľudí? Nemyslím si.

Autor: Viktória Holejová | 7.6.2017 o 20:00 | (upravené 16.11.2017 o 20:10) Karma článku: 3,33 | Prečítané:  726x

Albert Einstein raz povedal: "Jedna osoba nemôže zmeniť celý svet, ale ty môžeš zmeniť celý svet jednej osoby." 

Aj keď si to mnohokrát ani len neuvedomujeme, vo svojom živote ovplyvňujeme veľké množstvo ľudí, počnúc našou rodinou a priateľmi. To môže v konečnom dôsledku zmeniť ich život. Myslíš si, že nemeníš životy svojich známych?

Mnohí nie len mladí ľudia si nevedia predstaviť svoje všedné dni bez priateľov. Ale akých? No predsa tých najlepších. Ale vieme ktorí to sú? Máme pocit, že to vieme, aj keď si možno až v dospelosti uvedomíme čo z nás urobili. Mohli nás naučiť zlé veci, dostať nás na zlé chodníčky, no predsa sú to len naši priatelia, nechceli by nám nikdy nič zlé, však? Ale čo ak to robia nevedomky?

Keď sa zamyslíme, určite si spomenieme aspoň na jeden moment, kedy sme svojim priateľom išli zlým príkladom. Bolo to preto, lebo ich nemáme radi? Nie. Jednoducho preto, lebo sme si to neuvedomovali. Brali sme to ako prirodzenú vec. Mohli sme ich naučiť fajčiť, piť, kašľať na školu či prácu, vyhovoriť im skvelé príležitosti... jednoducho zmeniť týmito drobnosťami ich život. Môžeme si pomyslieť, že sa to ani nedá odpozorovať. Ale dá. Pokiaľ si skúsime viac uvedomovať, ako veľmi máme v rukách nie len svoje životy, ale aj životy našich blízkych, dokážeme viac regulovať všetky navonok dobré nápady. Môžeme viac regulovať naše postoje, z ktorých si berú príklad. A presne takto z nich neurobíme ľudí so skazeným životom, ale dopomôžeme im, aby sa stali lepšími. 

Jednoduchý príklad: Spolužiačka spoliehala na to, že som sa na skúšku neučila. Keď som jej však povedala, že už som poučená, išla sa učiť okamžite. Presne takto ovplyvňujeme ľudí- preto si uvedom, že meníš hodiny, dni, mesiace a svety ľudí.  

PS: Kdekoľvek si, s kýmkoľvek si- ideš príkladom, tak na to nezabúdaj. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Babčenko ma naštval. Ale inscenácia vraždy je bežná

Prípadov, keď polícia a tajné služby použili „fejkvraždu“ na dolapenie vraha, organizátora a zadávateľa, je veľa.

ŠPORT

Vyhrať celú Tour? A prečo by som mal, smial sa Sagan

Vraj to ešte nie je najlepšia forma a musí popracovať. Aj tak posunul hranice.

DOLNÝ ZEMPLÍN KORZÁR

Rodičia nechali malé dieťa na parkovisku v aute počas horúčavy

Prípad z Michaloviec riešila polícia.


Už ste čítali?