Akcia - Reakcia

Autor: Viktória Holejová | 21.12.2016 o 20:15 | Karma článku: 2,91 | Prečítané:  887x

Nemám rada fyziku, fyzika nemá rada mňa. Jednu vec ma však naučila: že každá vykonaná akcia vyvolá spätnú reakciu. Hovorí o tom tretí Newtonov pohybový zákon.

Dosť k fyzike. Ľudia často robia neuvážené rozhodnutia. Stáva sa to občas každému, ale položme si otázku: Kde sú naše hranice? Mám hranice?

V poslednej dobe vidím, že mnoho mladých ľudí je nešťastných. Nevidím ich však smutne sedieť alebo dokonca plakať, práve naopak. Vidím ich v baroch, zabávať sa, nahlas sa smiať, žiť pre piatky, nenávidieť sobotné rána- dajme tomu, že je to súčasť mladosti. Fajn. Dokonalá ilúzia šťastia. Všetci sú takí veselí, je to tak aj vo vnútri?

Upokojuje ťa to, keď si nepamätáš čo si komu povedal, čo si robil? Uspokojuje ťa smiať sa nahlas pri pulte s kamarátmi? S tými, korí sa tvária ako ich zaujímaš, ale reálne sa zaujímajú len preto, aby o tvojich problémoch povedali niekomu ďalšiemu? Baví ťa robiť každý jeden piatok to isté? Myslím si, že nie. Práve toto sú nešťastní ľudia. Nemajú nikoho, kto by im ukázal čo je správne. Nikoho, kto by im povedal, že všetko sa dá aj inak. Majú stovky kamarátov, ale v skutočnosti ani jedného. Nemôžu sa nikomu zdôveriť, pretože nevedia komu môžu veriť. 

František Síleš povedal: "Veriť, dôverovať niekomu, tak to je dláždená cesta k sklamaniu."

Prečo? Pretože tvoj kamarát, ktorémuvšetko povieš, ukážeš, ťa potopí hneď keď ho omrzíš. Smutné, že? Uvedomujem si, že nikto nevie odhadnúť človeka okamžite. A práve preto sa nikdy nesmieš otvoriť svetu úplne. Nikdy nesmieš ani najlepšiemu kamarátovi povedať svoje najväčšie tajomstvo. Prečo? Lebo o mesiac to už nemusí byť najlepší kamarát. 

Zváž každé svoje rozhodnutie, predovšetkým to čo hovoríš a robíš. Hoc aj s najlepšími kamarátmi na svete- nemusí to tak byť navždy. Stačí jedna jediná maličká chyba. Jediný moment, kedy si myslíš, že si šťastný a celý tvoj život môže prasknúť ako jedna bublina, ktorá sa už nikdy nenafúkne. Ale nikdy nie je neskoro, aby si vyšiel von z falošnej ilúzie šťastia. Stačí sa len zamyslieť nad prioritami, nájsť ľudí, ktorí ťa budú podporovať a uvedomiť si hodnotu reálneho šťastia. 

P.S: Sľubujem, že dobrí ľudia nevymreli. Len sú radšej ticho. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Udalosti, ktoré sa odohrali pred 73 rokmi, symbolizujú absurdnosť vojny.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?