Akcia - Reakcia

Autor: Viktória Holejová | 21.12.2016 o 20:15 | Karma článku: 2,91 | Prečítané:  862x

Nemám rada fyziku, fyzika nemá rada mňa. Jednu vec ma však naučila: že každá vykonaná akcia vyvolá spätnú reakciu. Hovorí o tom tretí Newtonov pohybový zákon.

Dosť k fyzike. Ľudia často robia neuvážené rozhodnutia. Stáva sa to občas každému, ale položme si otázku: Kde sú naše hranice? Mám hranice?

V poslednej dobe vidím, že mnoho mladých ľudí je nešťastných. Nevidím ich však smutne sedieť alebo dokonca plakať, práve naopak. Vidím ich v baroch, zabávať sa, nahlas sa smiať, žiť pre piatky, nenávidieť sobotné rána- dajme tomu, že je to súčasť mladosti. Fajn. Dokonalá ilúzia šťastia. Všetci sú takí veselí, je to tak aj vo vnútri?

Upokojuje ťa to, keď si nepamätáš čo si komu povedal, čo si robil? Uspokojuje ťa smiať sa nahlas pri pulte s kamarátmi? S tými, korí sa tvária ako ich zaujímaš, ale reálne sa zaujímajú len preto, aby o tvojich problémoch povedali niekomu ďalšiemu? Baví ťa robiť každý jeden piatok to isté? Myslím si, že nie. Práve toto sú nešťastní ľudia. Nemajú nikoho, kto by im ukázal čo je správne. Nikoho, kto by im povedal, že všetko sa dá aj inak. Majú stovky kamarátov, ale v skutočnosti ani jedného. Nemôžu sa nikomu zdôveriť, pretože nevedia komu môžu veriť. 

František Síleš povedal: "Veriť, dôverovať niekomu, tak to je dláždená cesta k sklamaniu."

Prečo? Pretože tvoj kamarát, ktorémuvšetko povieš, ukážeš, ťa potopí hneď keď ho omrzíš. Smutné, že? Uvedomujem si, že nikto nevie odhadnúť človeka okamžite. A práve preto sa nikdy nesmieš otvoriť svetu úplne. Nikdy nesmieš ani najlepšiemu kamarátovi povedať svoje najväčšie tajomstvo. Prečo? Lebo o mesiac to už nemusí byť najlepší kamarát. 

Zváž každé svoje rozhodnutie, predovšetkým to čo hovoríš a robíš. Hoc aj s najlepšími kamarátmi na svete- nemusí to tak byť navždy. Stačí jedna jediná maličká chyba. Jediný moment, kedy si myslíš, že si šťastný a celý tvoj život môže prasknúť ako jedna bublina, ktorá sa už nikdy nenafúkne. Ale nikdy nie je neskoro, aby si vyšiel von z falošnej ilúzie šťastia. Stačí sa len zamyslieť nad prioritami, nájsť ľudí, ktorí ťa budú podporovať a uvedomiť si hodnotu reálneho šťastia. 

P.S: Sľubujem, že dobrí ľudia nevymreli. Len sú radšej ticho. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Sviečková demonštrácia: Išli sme do toho ako nevinné deti

Tisícky ľudí stáli so sviečkami na námestí a modlili sa. Polícia ich však surovo zbila a použila vodné delá. Bolo to pred tridsiatimi rokmi.

PLUS

Reportér rakúskej ORF: Prekvapilo ma toľko odvážnych Slovákov

Zahraniční reportéri spomínajú pre SME, čo zažili na Sviečkovej demonštrácii a po nej.

PÍŠE MARTIN HOJSÍK

Sólymos je bezmocný, príroda ani ľudia si to už nemôžu dovoliť

Minister nevyužíva ani nástroje, ktoré má k dispozícii.


Už ste čítali?