Odsudzujeme?!

Autor: Viktória Holejová | 4.9.2016 o 17:48 | Karma článku: 5,96 | Prečítané:  1622x

Stalo sa mi neraz že ma niekto odsudzoval. Ľudia súdia bežne a to hlavne podľa prvého dojmu. Prvý dojem je pre mnohých ľudí dôležitý a ani ja nie som výnimkou. Ale prečo sme tak kritickí? 

Stalo sa mi neraz že ma niekto odsudzoval. Ľudia súdia bežne a to hlavne podľa prvého dojmu. Prvý dojem je pre mnohých ľudí dôležitý a ani ja nie som výnimkou. Na prvý pohľad vieme človeka približne zaradiť do jemu primeranej škatule. Chlapa sediaceho úboho v tme na lavičke v otrhanej košeli dáme do škatule nižšia sociálna vrstva, prejdeme okolo neho a pri jeho neslušnom povzdychu sa nám otvára ďalšia škatuľa- vulgárny. Oproti kráča dlhonohá blondína. Vlasy jej siahajú až po pás a v ruke drží veľkú kabelku luxusnej značky. Okrem toho že všetky ženy skritizujú jej čínsku kabelku z výpredajov a nezabudnú pripomenúť, že všetky fejky je ľahko rozoznať, v hlave sa im rovnako ako mužom vynorí škatuľa: zlatokopka (feministkám sa možno vynorí škatuľa bohatý tatko). 

Zamysleli sme sa niekedy vôbec nad tým akí ľudia vlastne vo vnútri sú? Len zriedka. Vieš o tom, že muža na lavičke okradli a zbili? A pritom má založenú rodinu a slušne si zarába. A vieš o tom, že dlhonohá blondína je právnička, ktorá si kariéru vybudovala sama a to len preto, že si ide za svojím snom? Práve preto, lebo ju nezaujímajú názory ostatných? (pozn. fejková kabelka nebola fejk, bola vážne pravá) 

Úplne "milujem" ľudí, ktorí o mne hovoria ako keby ma poznali celú večnosť a pritom nevedia o mne ani základné informácie a povahové črty. Čo azda nemáte koho riešiť? 

Je to úplne bežná vec. Už ani neviem či sa nad tým treba vôbec zamýšľať. Ľudská rasa je asi už raz taká... Hodnotíme ostatných. Komentujeme ich názory, vkus, správanie a rozhodnutia. Pokiaľ si niekto oblečie niečo, čo nie je v norme obliekania v aktuálnom roku, neminú ho nepríjemné pohľady, alebo dokonca výsmech. Prečo je to tak? 

Myslím si, že každý z nás by sa mal nad sebou zamyslieť. Ale teraz vážne. Prečo sa nepozrieme najprv na seba? Sme azda dokonalí? Pokiaľ si si odpovedal áno, veľmi rada by som ťa chcela spoznať. Každý jeden z nás sa predsa narodil ako jedinečná osobnosť. Nikde na svete nenájdeme človeka ktorý by bol úplne totožný. Dokonca aj jednovaječné dvojičky sú vo vnútri rozdielne osobnosti. Nie je dôležité kto ako vyzerá a ako sa rozhodol. Nie je to dôležité pre nás, pretože my máme myslieť predovšetkým na seba. Na svoj výzor, na svoje názory a rozhodnutia. Tak potom prečo nás zaujíma, kto čo má na sebe alebo ako sa správa? Veď je to jeho rozhodnutie. 

Každý z nás si postupne svojimi rozhodnutiami buduje svoj vlastný život a nik iný ho za nás žiť nebude, rovnako ako my nemôžeme žiť život niekoho iného. Preto sa nestaraj o rozhodnutia iných ľudí. Je to predsa ich voľba ako svoj život prežijú. Staraj sa o seba, nikoho nesúď, rob šťastných ľudí ktorých miluješ a hlavne vždy rob rozhodnutia, ktoré ti pomáhajú naplniť tvoje sny.

PS: Prosím ťa neškatuľkuj ľudí. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Babčenko ma naštval. Ale inscenácia vraždy je bežná

Prípadov, keď polícia a tajné služby použili „fejkvraždu“ na dolapenie vraha, organizátora a zadávateľa, je veľa.

ŠPORT

Vyhrať celú Tour? A prečo by som mal, smial sa Sagan

Vraj to ešte nie je najlepšia forma a musí popracovať. Aj tak posunul hranice.

DOLNÝ ZEMPLÍN KORZÁR

Rodičia nechali malé dieťa na parkovisku v aute počas horúčavy

Prípad z Michaloviec riešila polícia.


Už ste čítali?